בדיקת MRI היא הבדיקה המתקדמת ביותר שמציעה לנו הרפואה, ובפרט באים לידי ביטוי יתרונותיה הרבים כשישנו חשד לתפקוד מוחי לא מיטבי מכל סיבה שהיא.

בדיקת MRI מוח מאפשרת לרופאים לזהות קיומו של מום מולד, גידול או כל אבנורמליות אחרת, כשבזכות רמת הדיוק המרבית של ה-MRI ניתן לזהות גם שינוי עדין ברקמות המוח ובהתאם לאבחן מחלות מטבוליות. כמו כן ניתן לבצע MRI ראש עבור איזורים ספציפיים במוח ובפרט עצבי השמיעה וההיפופיזה.

לקראת בדיקת MRI מוח מידע שחשוב לדעת הוא שנדרש צום – של שעתיים. עוד כוללת ההיערכות לבדיקת ה-MRI הספציפית הזו מתן גדוליניום – חומר ניגוד שמטרתו להבטיח תוצאות ברורות ופענוח מדויק לחלוטין. בדיקות MRI מוח אורכות בין חצי שעה לשעה, בהתאם להיקף האזור הנסרק ולמטרת ביצוע כל בדיקה ספציפית.

לקראת כל בדיקת MRI מוח מידע רלוונטי ספציפי למטופל נמסר לו ע"י הרופא שמפנה אותו לבדיקה וע"י הצוות המקצועי של מכון ה-MRI שבו מתבצעת הבדיקה. בפרט ניתנת תשומת לב מיוחדת למי שעלולים לסבול מהשהות במכשיר ה-MRI שהינו מכשיר סגור (גם אם הדגמים המתקדמים מתאפיינים בכך שהם לא צרים ולא מייצרים תחושת צפיפות).

בכל מקרה MRI מוח לא גורמת לכאב ואינה פולשנית, ועוד חשוב לציין שהנבדקים אינם חשופים לקרינה מסוכנת במהלכה. ניתן לחזור לשגרה מלאה מיד בתום הבדיקה, אלא אם כן נעשה שימוש באמצעי טשטוש והרגעה (שכאמור עשויים להיות נחוצים אצל נבדקים שרמת המתח שלהם גבוהה וקיים חשש שלא יוכלו לשכב בשקט בתוך ה-MRI במשך חצי שעה עד שעה).

למידע נוסף

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>