בשנת 2015 בוצעו בארה"ב קרוב ל-2 מיליון ניתוחים פלסטיים (המספר המדויק אגב הוא 1,912,468), כרבע מיליון יותר מאשר ב-2014 ויותר מפי 2 ביחס ל-1997. גם בארץ המגמה דומה, ויותר ויותר ישראלים בוחרים לעבור הליך כירורגי במטרה לשפר את חזותם החיצונית – אך גם כך עדיין ישנו יחס אמביוולנטי משהו כלפי הרפואה האסתטית.

לרתיעה המסוימת מפני ניתוחים פלסטיים ישנם מספר מקורות: חובבי המראה הטבעי מסתייגים מהתוצאות המאולצות לעתים (ובפרט כשמדובר בניתוחים שבוצעו בידיים לא מיומנות מספיק או ע"י מנתח פלסטי שלא השכיל להציב גבולות הכרחיים בפני רצונות הפציינטים), ישנם החוששים מפני ההשלכות הבריאותיות של הניתוחים (שהרי כל ניתוח כרוך בסיכון מסוים) ויש מי שמסתייגים מהעלות הכספית הגבוהה וטוענים כי אין לכך הצדקה אמיתית וכי מוטב לעבוד על הדימוי העצמי מבפנים ולא באמצעות שינוי חיצוני – אבל גם לכל המסתייגים מומלץ לצפות ב-4 העונות של "חלומות מפלסטיק", סדרה תיעודית ששודרה בערוץ הוט בידור ישראלי (וזמינה ב-VOD של הוט). הסדרה עטורת השבחים הציגה מבחר מטופלים ומטופלות של ד"ר דב קליין, אחד המנתחים הפלסטיים הבכירים בארץ וככל הנראה הפלסטיקאי המוכר ביותר (בין השאר בזכות העובדה כי תחת ידיו עברו כמה וכמה סלבריטאים וסלבריטאיות), ובעיקר גרמה לצופים להבין מה עומד מאחורי הרצון העז של לא מעט בני אדם להיכנס לחדר ניתוח "רק" כדי להפוך יפים יותר.

הסינרגיה בין ד"ר דב קליין לבין הבמאית עידית אברהמי

אחד מ"סודות" הצלחתה של הסדרה – שכאמור זכתה ל-4 עונות (נכון ל-2015) – הוא הסינרגיה המוצלחת בין הבמאית המוכשרת עידית אברהמי לבין ד"ר דב קליין שפתח את דלתות המרפאה שלו.

בנוסף שותפים להצלחה כל אותם מטופלים ומטופלות שהסכימו לחשוף בפרהסיה את ההתלבטויות הלא פשוטות שמלוות אותם, את הפחדים הכי עמוקים ואת הרגישויות הכי עדינות שלהם – שבאופן טבעי עמדו במוקד פרקי "חלומות מפלסטיק".

בנוסף באה לידי ביטוי בסדרה הגישה של ד"ר דב קליין לפיה לא כל מי שמבקש/ת לעבור ניתוח פלסטי אכן צריך לעשות זאת, וכי ישנם מקרים שבהם על המנתח הפלסטי להפגין יושרה מלאה ומוחלטת ולסרב לבקשה שכזו.

על מנת לזהות את המקרים שבהם ניתוח פלסטי לא יוביל לשינוי אמיתי בחיי המטופל/ת, פיתחו ד"ר דב קליין ואשתו צ'ינסיה (שאותה אגב הכיר כשלמדו יחד רפואה באיטליה) הליך מיוחד שעוברים כל הגברים והנשים המגיעים למרפאה ושנועד הן לבחון עד כמה "מוצדק" הניתוח הפלסטי עבור המטופל הספציפי והן להבטיח כי הציפיות של כל אדם מהתוצאות בעקבות הניתוח תהיינה ריאליות.

הביקורות פרגנו, הקהל הצביע בשלט

הנושא המרתק לכשעצמו שלא זכה עד כה לתיעוד של ממש, גילוי הלב של המטופלים והמטופלות (חלקם מפורסמים וחלקם לא), שיתוף הפעולה המלא של ד"ר דב קליין וצוותו והמבט המעמיק והלא שיפוטי ולו לרגע אחד של עידית אברהמי הפכו את "חלומות מפלסטיק" לסדרה תיעודית המשקפת מציאות עכשווית בצורה מדויקת ורחבת היקף – ולא פלא שהצופים הצביעו בשלט וגם הביקורות החמיאו לרוב.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>