צו הירושה הינו צו משפטי הנוגע לחלוקת רכושו של אדם הנפטר ואינו בעל צוואה. מטרתו של הצו היא ביצוע חלוקה הוגנת של נכסיו של הנפטר, כך שלא יווצר מצב בו אח מסוים מקבל יותר מהאחרים, מה שעלול לקרות בצוואות.

אף על פי שצו הירושה מחלק בדרך כלל את כנסי הנפטר באופן שווה והוגן, ישנם מקרים בהם ניתן להבחין בהעדפתו של הנפטר לאחד מבני המשפחה, ולפיכך יווצר מצב בו צו הירושה יצטרך להתחשב בדבר ולתת יותר מהירושה לבן המשפחה המועדף של הנפטר.

כיצד מקבלים צו ירושה?

את צו הירושה ניתן לקבל על ידי פנייה לאחד מבתי הדין הרבניים או לרשם לענייני ירושות. ניתן לקבל אותו מכל אחד מן הגופים הללו בקלות רבה, כך שהדבר צפוי לקחת זמן מועט באופן יחסי. הדבר תקף כאשר בני המשפחה נמצאים בהסכמה לגבי חלוק הוגנת של הרכוש ביניהם, ללא יוצא דופן. אולם מקרים חריגים יצריכו זמן רב יותר מהמוסדות עד קבלת ההחלטה בדבר החלוקה.

ישנם מקרים יוצאי דופן, כאשר ישנו ריב בין בני המשפחה. אם קיים ריב וחלוקה הוגנת של הנכסים אינה מתקבלת על הדעת מבחינתם של בני המשפחה, אזי יהיה צורך בהליך ארוך יותר ואך מייגע על מנת שאחד מהמוסדות יוכל להגיע להחלטה בעניין.

שידור צו ירושה מקוון

כיום, תודות למהפכה הדיגיטלית, ניתן להגיש את בקשתכם לצו הירושה גם באופן ממחושב ובכך לחסוך בעצם את הטרחה והטרטורים. נוסף על הזמן הרב שאתם חוסכים בכך, אתם חוסכים גם כ – 15% שנהוג לשלם בעת ההגעה הפיזית, בעבור השירות.

כך יוצא שאתם נהנים מכל העולמות בעצם. ניתן לכם האפשרות לשלוח את הבקשה לצו הירושה באופן הקל והנוח ביותר, ובו זמנית גם להנות מהנחה.

לצו הירושה יש חשיבות רבה בעבור כל אחד שיש לו קרוב משפחתו שאינו טרח להשאיר צוואה. צו הירושה בעצם בא ועושה סדר בעניין החלוקה, כך שתתבצע חלוקה הוגנת ושווה בהתאם לממצאים ולהגיון הבסיסי.

כמו כן, כיום ניתן להגיש בקשה לצו ירושה בקלות על ידי פנייה לאחד מן המוסדות העוסקים בענייני ירושה. צו הירושה יופק בקלות אם קיימת הסכמה בין חברי המשפחה, אולם כאשר ישנה מחלוקת, הליך הפקת צו הירושה עלול להגרר ולהמשך זמן רב.

נוסף על אלה, כיום, בניגוד לעבר, ניתן לשדר בקשה לצו ירושה באופן ממחושב. כך בעצם חוסכים זמן רב וכסף בו זמנית.

לאור מה שנאמר, חשוב להבין שבניגוד לדעה הרווחת שצו הירושה מצריך טרטורים רבים לצורך הפקתו, כיום ניתן להשיג צו ירושה בקלות יחסית ובמחיר נוח.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>