אף פעם לא קל להחליט שהגיע הזמן שההורים יעברו לבית אבות או לדיור מוגן. עם זאת, כאשר בוחנים גורמים שמשפיעים על איכות החיים, לעיתים קרובות דווקא הדיור המוגן מתגלה כאופציה הטובה ביותר עבור ההורים המזדקנים.

הסטנדרטים של בתי אבות בשרון ובמרכז הארץ לעומת אזורים אחרים יכולים אולי להשתנות באופן דרמטי. אבל אם יהיה בידיכם המידע הנכון, תוכלו להיות מצוידים היטב כשתדרשו למצוא בית מוגן מתאים במיוחד להורים שלכם.

בית אבות להורים

הנה כמה שאלות ותשובות חשובות שיש לשאול לפני קבלת החלטה חשובה זו.

מהי מידת העצמאות של הדיירים במתקן?

אחד האתגרים הקשים להורים הוא החשש מאובדן העצמאות שלהם. יש בתי אבות שבו מחליטים מתי הדיירים הולכים לישון, מתי אוכלים, מתי צופים בטלוויזיה. בגלל האופי הקהילתי של בתי האבות לפעמים העצמאות והפרטיות עלולות להצטמצם.

מסיבה זו חשוב לברר את מידת החופש שבו זוכים הדיירים במסגרת הבית. בדיור מוגן, למשל, הדיירים מנהלים את חייהם באופן עצמאי לחלוטין, כאילו היו גרים בביתם הפרטי. סביר להניח שככל שבית האבות מעניק יותר חופש לדיירים, כך הם יהיו יותר שמחים בחיי היום יום שלהם.

האם מדובר במתקן מאושר ומוכר?

בדרך כלל דיור מוגן או בית אבות בשרון שהם מתקנים פרטיים, אינם נזקקים לרישיון משרד הבריאות. מוסדות אלה מיועדים לאנשים עצמאיים ובריאים שמעדיפים להתגורר בסביבה מוגנת. לכן, אם ההורים שלכם זקוקים לשירותי סיעוד, אולי כדאי לשקול מעבר לבית אבות שפועל ברישיון משרד הבריאות ומעניק שירותים סיעודיים ורפואיים לדיירים נצרכים.

איך המתקן בהשוואה לאחרים?

חשוב לבדוק את מספר העובדים מול מספר הדיירים, ולראות שאכן נמצא במקום צוות שיכול לספק את צרכי דיירי הבית בכל עת. מומלץ ביותר לבקר במספר בתי אבות או דיור מוגן, להתרשם מקרוב ולהשוות בין התנאים שמציע כל אחד מהמתקנים.

מהן דרכי ההתנהלות בבית האבות?

כדאי לבדוק שאלות חשובות כמו, האם העישון מותר, האם שעות הביקור מוגבלות, האם לדיירים יש גישה לטלפון ולטלוויזיה, האם ניתן להכניס חיות מחמד, ועוד.

אין ספק שככל שתשאלו יותר שאלות, כך תהיו מוכנים יותר כשתצטרכו להעביר את ההורים למסגרת מגורים מוגנת.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>