כללי

 

הרפואה האסתטית לא מפסיקה להשתכלל, ובהתאם מגוון הניתוחים הפלסטיים לא מפסיק להתרחב – ובמקביל ההליכים הכירורגיים עצמם משתכללים עוד ועוד ובהתאם התוצאות מרשימות יותר ויותר.

ניתוחים פלסטיים מאפשרים לנו לשנות ולשדרג כמעט כל איבר ואזור בגוף: את החזה הנשי, איבר שמככב ברבים מבין הניתוחים הפלסטיים בימינו, ניתן להגדיל, להקטין או להרים (ישנו גם ניתוח פלסטי אשר משלב הרמה והגדלה או לחילופין הרמה והקטנה); את הגבות אפשר להרים כדי להעניק לפנים מראה צעיר יותר; את האף ניתן לתקן ולפסל (באמצעות ניתוח פלסטי שבמקרים רבים משפר גם את תפקוד מערכת הנשימה); ועוד ניתוחים מקובלים הם מתיחת בטן, שאיבת שומן, מתיחת זרועות, ניתוח עפעפיים עליונים ו/או תחתונים, מתיחת פנים וניתוח שתל סנטר.

לקראת כל ניתוח שכזה מתבצע מפגש ייעוץ שמטרתו היכרות עם אותו מנתח פלסטי שנבחר לביצוע השיפור/שיפוץ והתרשמות ממנו, כך שייווצר אמון (שכמובן הינו חיוני, שהרי אנחנו מפקידים בידיו איבר חשוב בגופנו ובמידה מסוימת גם את החלום שלנו על המראה המשודרג). בנוסף, מאפשר מפגש הייעוץ למנתח הפלסטי לבחון את החזה/פנים/בטן/ישבן/זרועות/כל איבר שברצוננו לשנות, להבהיר מה ניתן להשיג באמצעות הליך כירורגי ומה לא (ציפיות ריאליות הן מרכיב קריטי בהצלחת הניתוח, שהרי המטרה היא לא רק שינוי פיזי אלא גם שביעות רצון מלאה של המטופל/ת) ולהתחיל לתכנן את מהלך הניתוח.

עוד חשוב להבהיר כי אמנם ניתוחים פלסטיים בימינו זוכים לאחוזי הצלחה גבוהים ונחשבים בטוחים, אולם גם כך ייתכנו סיבוכים – אם כי הסיכון להיווצרותם נמוך מאוד. מומלץ לבצע סקר שוק מקיף ולבחור מנתח פלסטי מנוסה שכבר הצליח להגשים חלומות רבים, ובפרט כזה שאמון על יצירת שינוי משמעותי תוך שמירה על מראה טבעי.

ד"ר קליין מנתח פלסטי מומחה

בדיקת CT היא אמצעי דימות מתקדם ורווח במיוחד, הן בזכות רמת הדיוק הגבוהה (ובפרט כשמקפידים על פענוח איכותי של ממצאי המכשיר) והן בזכות העלות הסבירה (שיקול שאי אפשר להתעלם ממנו במציאות הכלכלית הקיימת).

מכשיר ה-CT, שמבצע למעשה צילומי רנטגן משלל זוויות שנקבעות מראש, מספק תמונה תלת ממדית מפורטת של פנים הגוף – כלי דם, דרכי עיכול, דרכי שתן ורקמות שונות. בפרט נדרשת בדיקת CT במקרים הבאים:

חבלה

בכל מקרה שבו טראומה חיצונית עלולה לגרום לנזק פנימי, מומלץ לבצע בדיקת CT. בפרט כך הדבר במקרים של חבלת ראש, וזאת על מנת לשלול התרחשות דימום בתוך הגולגולת – מצב שהוא מסכן חיים.

מחלות ריאה

כשצילום חזה רגיל מעלה חשש למחלת ריאה, ישנם מצבים שבהם נדרש אבחון מעמיק יותר ולשם כך תתבצע סריקת CT.

צנתור וירטואלי

עורקי הלב הם כלי דם חשובים במיוחד שכן הם אלה שמזינים את השריר החשוב ביותר בגוף האדם. בכל מקרה שישנו חשש לבעיה בכלי דם אלה, כדאי לבצע CT של כלי דם – בדיקה שנקראת גם אנגיוגרפיה.

סרטן

כשישנו חשד לגידול סרטני באיבר מסוים בדיקת CT מאפשרת לשלול או לאשש את החשד, וכן לספק לרופא המטפל אינפורמציה קריטית לגבי קיומן של גרורות במקומות נוספים בגוף.

CT עמוד שדרה

אחת הבעיות הנפוצות ביותר שמהן סובלים בני אדם רבים היא כאבי גב. CT עמוד שדרה מאפשר לזהות את המקור לכאבים ולהחליט מהי תוכנית הטיפולים המיטבית.

CT בטן

באופן דומה, גם כאבי בטן שלא ברור לחלוטין מהו מקורם מצריכים פנייה ל-CT לצורך אבחון מקיף ויסודי. בפרט כך הדבר כשישנו חשד לגסטרואנטריטיס (כלומר דלקת זיהומית בקיבה או במעי).

בעיות אורתופדיות

מכשירי ה-CT מספקים תמונת מצב מדויקת גם לגבי עצמות, ובהתאם הם כלי אבחוני מומלץ כשישנה בעיה אורתופדית כזו או אחרת.

בדיקות CT הן אמצעי דימות נפוץ מאוד, שמשמש את הרופאים לטובת אבחון מקיף ומדויק במגוון רחב מאוד של מצבים רפואיים מורכבים. על-מנת שהאבחון יהיה אכן מושלם, נדרש פענוח מקצועי במיוחד של ממצאי מכשיר ה-CT, ובמקרים רגישים במיוחד אף מומלצת פנייה לקבלת חוות דעת שנייה של נוירורדיולוג.

המומחיות הייחודית של נוירורדיולוגים

רדיולוגים הם רופאים אשר עברו הכשרה ממושכת (בת 5 שנים) והפכו למומחים בפענוח תוצאות בדיקות דימות מתקדמות ובהן CT (וכן MRI, אולטראסאונד ועוד). נוירורדיולוגים הם רדיולוגים שהמשיכו להעמיק את ידיעותיהם בתחומים השונים הנוגעים לפענוח CT, פענוח MRI וכו', ובפרט כשמדובר על דימות של איברים הקשורים למערכת העצבים המרכזית, כלומר המוח ועמוד השדרה.

באופן טבעי בעיות על רקע נוירולוגי, כלומר מצוקות רפואיות הנובעות מתפקוד לקוי של מערכת העצבים, עלולות לפגוע במידה ניכרת באיכות החיים של האדם ולמנוע ממנו יכולות חיוניות. מאפיין מהותי נוסף של מצבים אלה הוא המורכבות שלהם, שכן מערכת העצבים המרכזית הינה מטבעה מערכת מסועפת להפליא שלא קל לאבחן בה ליקויים ופגיעות. בהתאם נדרשת מיומנות של ממש בפענוח בדיקות CT המתמקדות במוח, בעמוד השדרה או במערכת העצבים, ואם לוקחים בחשבון גם את העובדה שכל פספוס שהוא, גם אם של ניואנס זעיר, עלול לגרום לאבחון שגוי וטיפול לקוי באדם, מבינים מדוע יש חשיבות כה רבה לפענוח מוקפד במיוחד של ממצאי מכשיר ה-CT.

באילו מקרים כדאי במיוחד לבקש חוות דעת שנייה?

חוות דעת שנייה של נוירורדיולוג בעקבות בדיקת CT נדרשת במצבים רפואיים רגישים, ובפרט כשהממצאים נוגעים לחומר הלבן או האפור במוח, או לחוט השדרה, וכן כשמטרת ה-CT היא לאפשר תכנון מיטבי של ניתוח מסובך במוח או בעמוד השדרה. גם כשישנו חשד לגידולים סרטניים או גרורות שהגיעו לאיברים הקשורים למערכת העצבים מומלץ לבקש חוות דעת נוספת של נוירורדיולוג/ית מנוסה.

השנים משנות את האופן שבו נראים הפנים שלנו, ובפרט צצים בהם קמטים וקמטוטים, כתמי גיל ופיגמנטציה נוספת, לעתים ישנן צלקות מסיבה כזו או אחרת ועוד תופעה בלתי נמנעת היא התרופפות רקמות עור וצניחתן. התוצאה: מראה עייף, לעתים אף מותש ומובס ובאופן כללי חזות מבוגרת מאוד.

עד לפני שנים אחדות הפתרון היחיד היה ניתוח מתיחת פנים – הליך כירורגי שאמנם הצליח לחולל שינויים משמעותיים במראה הפנים אולם כמו כל ניתוח היה כרוך גם בהחלמה ממושכת, תופעות לוואי וסיבוכים. כיום, בזכות העובדה שאנחנו חיים בעידן שבו הרפואה מתקדמת בצעדי ענק ובפרט עושה זאת הרפואה האסתטית, אפשר ליהנות מהצערת פנים משמעותית גם ללא ניתוח.

הדרך החדשנית והאפקטיבית, שחשוב לציין שלא כל מנתח פלסטי מיומן בביצועה, היא פיסול פנים, והעיקרון עליו היא מושתתת הוא ביצוע מגוון רחב של פעולות בהתאמה אישית לכל מטופל ומטופלת.

איך מתבצעת הצערת פנים ללא ניתוח?

"סל" הפעולות האפשריות שמתוכן בוחר המנתח הפלסטי את אלה שיובילו לשינוי הרצוי אצל המטופלים כולל החזרת נפחים (מילוי לחיים שקועות, מילוי שקעים מתחת לעיניים ועוד, על בסיס חומרי מילוי שונים ובפרט חומצה היאלרונית ושומן עצמי), הדגשת קווי מתאר חיוניים (הבלטת קו לסת, עיצוב לחיים ועוד), שיפור מרקם העור (בעיקר ע"י סוגי פילינג שונים, בהתאם לאזור המטופל ולעומק הקמטים/קמטוטים), ועוד.

מתיחת פנים בדרך זו מחייבת חשיבה הוליסטית, שכן כל איבר בפנים משפיע על סביבתו, וכמובן תפישה אסתטית מגובשת שמבוססת על ניסיון נרחב – כדי שניתן יהיה לבצע את הפעולות האופטימליות בהתאם למצב עור הפנים של האדם הספציפי.

בנוסף נדרשת מחשבה הן לטווח הקצר, כדי ליצור שינוי נראה לעין באופן מהיר, והן לטווח הארוך, כדי להבטיח שהמראה המשודרג יישמר לפרק זמן משמעותי – סיבה טובה נוספת לבחור מנתח פלסטי מיומן בביצוע פיסול פנים.

למידע על פיסול פנים

בדיקת MRI היא הבדיקה המתקדמת ביותר שמציעה לנו הרפואה, ובפרט באים לידי ביטוי יתרונותיה הרבים כשישנו חשד לתפקוד מוחי לא מיטבי מכל סיבה שהיא.

בדיקת MRI מוח מאפשרת לרופאים לזהות קיומו של מום מולד, גידול או כל אבנורמליות אחרת, כשבזכות רמת הדיוק המרבית של ה-MRI ניתן לזהות גם שינוי עדין ברקמות המוח ובהתאם לאבחן מחלות מטבוליות. כמו כן ניתן לבצע MRI ראש עבור איזורים ספציפיים במוח ובפרט עצבי השמיעה וההיפופיזה.

לקראת בדיקת MRI מוח מידע שחשוב לדעת הוא שנדרש צום – של שעתיים. עוד כוללת ההיערכות לבדיקת ה-MRI הספציפית הזו מתן גדוליניום – חומר ניגוד שמטרתו להבטיח תוצאות ברורות ופענוח מדויק לחלוטין. בדיקות MRI מוח אורכות בין חצי שעה לשעה, בהתאם להיקף האזור הנסרק ולמטרת ביצוע כל בדיקה ספציפית.

לקראת כל בדיקת MRI מוח מידע רלוונטי ספציפי למטופל נמסר לו ע"י הרופא שמפנה אותו לבדיקה וע"י הצוות המקצועי של מכון ה-MRI שבו מתבצעת הבדיקה. בפרט ניתנת תשומת לב מיוחדת למי שעלולים לסבול מהשהות במכשיר ה-MRI שהינו מכשיר סגור (גם אם הדגמים המתקדמים מתאפיינים בכך שהם לא צרים ולא מייצרים תחושת צפיפות).

בכל מקרה MRI מוח לא גורמת לכאב ואינה פולשנית, ועוד חשוב לציין שהנבדקים אינם חשופים לקרינה מסוכנת במהלכה. ניתן לחזור לשגרה מלאה מיד בתום הבדיקה, אלא אם כן נעשה שימוש באמצעי טשטוש והרגעה (שכאמור עשויים להיות נחוצים אצל נבדקים שרמת המתח שלהם גבוהה וקיים חשש שלא יוכלו לשכב בשקט בתוך ה-MRI במשך חצי שעה עד שעה).

למידע נוסף

בדיקת MRI היא האפשרות המומלצת ביותר במקרים רפואיים רבים שבהם נדרש אבחון מדויק במיוחד של איבר פנימי או של מערכת חיונית בגופנו. מכשיר ה-MRI מספק תמונה מפורטת, בתלת מימד, ומצליח לזהות היטב גם סטיות זעירות מהמצב התקין. בין המצבים שבהם מומלץ לעבור MRI: כאבי גב, חשד לכלי דם לא תקינים במוח, פגיעה באחד מהאיברים בבטן (כבד, לבלב, מעיים, כליות, דרכי שתן), מחלה הקשורה במפרקים וחשד לסוגים שונים של סרטן או מעקב אחרי הצלחת טיפול במחלה זו.

היתרונות המשמעותיים של בדיקה זו – דיוק מקסימלי, היעדר קרינה, אפס תופעות לוואי וחזרה מהירה לשגרה – הופכים אותה למומלצת במיוחד, אבל ישנו גם מכשול: ברחבי הארץ פזורים מעט מדי מכשירי MRI, בוודאי ביחס למצב במדינות מפותחות, ועל כן ההמתנה לבדיקה עלולה להיות ארוכה מאוד.

גם ההמתנה לפענוח ממצאי ה-MRI עלולה להימשך זמן רב מדי, עד שבועיים. במקרים שבהם תרצו לקבל תשובות מידיות, תוך 24 שעות, ניתן לפנות לשירות MRI פרטי – פענוח ממצאי בדיקה על-ידי נוירורדיולוג/ית מנוסה בפרק זמן קצר במיוחד (כאמור יממה). בנוסף מתבצע הפענוח ביסודיות מרבית, ועל בסיס ידע מקצועי רחב היקף במיוחד, כך שלצד המהירות מתאפיין פענוח פרטי גם במינימום סיכון לטעויות ולמעשה מובטח לכם אבחון נכון לחלוטין.

מכשירי ה-MRI בישראל נמצאים בבתי החולים הגדולים (בנהריה, רמב"ם, אסף הרופא, בלינסון, איכילוב, שערי צדק והדסה) וכן במכונים פרטיים דוגמת מכון מור, תרמומד וממוגרף. במסגרת השירות של פענוח MRI פרטי תקבלו גם המלצה לגבי המקום המתאים ביותר עבורכם לעבור בו את הבדיקה עצמה, בהתאם לסוג הספציפי הדרוש לכם (MRI מוח, MRI עמוד שדרה, MRI בטן וכו') ובהתאם לתורים הפנויים, כך שהרופא המטפל בכם יוכל לקבל את מלוא הממצאים הדרושים לו בזמן הקצר ביותר האפשרי.

בריכת שחייה היא אחד המקומות היותר כיפיים שיש, בעיקר בקיץ אבל לא רק, ושחייה היא הפעילות הגופנית המתגמלת ביותר: כשאנחנו שוחים בתדירות נאותה (3-4 פעמים בשבוע, 30-40 דקות כל פעם) הגוף הופך חטוב יותר, פוחת הסיכון ללקות בשורה ארוכה של מחלות, משתפר משמעותית תפקוד הלב, מתפוגגים כאבים, מושגת הקלה במקרים של בעיות אורתופדיות ועוד תרומה של ממש לאיכות החיים היא הירידה ברמות הלחץ והחרדה ושיפור המצברוח. יחד עם זאת בריכה ושחייה עלולות להיות מקור גם לפגיעות שונות, וחשוב להיות מודעים גם לכך כדי לדעת כיצד להגן על עצמנו מפניהן.

כיצד משפיע עלינו כלור?

הוספת כלור למי הבריכה מיועדת לקטול חיידקים ומזיקים אחרים שעלולים להימצא במי הבריכה. הבעיה היא שמדובר בכימיקל רב עוצמה, ואם הוא נמצא במים בריכוז גבוה יתר על המידה, הוא עלול לא רק להועיל אלא גם להזיק. מעבר לצריבה בעיניים, תופעה שכל מי ששחה פעם בבריכה עם כמות עודפת של כלור מכיר, עלול חומר זה לגרום לבעיות נשימה, ובעיקר בקרב ילדים. בנוסף ישנם מחקרים שהעלו חשש שמא המפגש של הכלור עם חומרים אחרים (למשל שתן או מסנני קרינה) עלול להגדיל את הסיכון ללקות בסרטן. חשוב להדגיש כי על מחקרים אלה נמתחה ביקורת, בעיקר עקב מתודולוגיות לקויות והתעלמות מנתון מרכזי כמו רמת הכלור במים, ובהתאם הקונצנזוס הרפואי הוא ששחייה היא פעילות מומלצת מאוד – וכדאי לבצע אותה בבריכות מתוחזקות היטב שמקפידות על רמת כלור נכונה ועל אוורור.

עוד דרך לצמצם את ההשפעה הבעייתית שעלולה להיגרם עקב הכלור במים היא לשטוף את הגוף היטב במים ובסבון (אבל ללא שמפו או מרכך!) לפני הכניסה לבריכה.

באילו מחלות אנחנו עלולים להידבק בבריכה?

למרות הנוכחות הבולטת של כלור במי הבריכה, עדיין עלולים להימצא בהם גם חיידקים ובפרט אי-קולי ושיגלה שמובילים לשלשולים. כמו כן ייתכנו זיהומים בעור בגלל שהות בבריכה לא נקייה. דרך אחת להתגונן בפני מחלות אלה היא להשתדל ככל האפשר להימנע מבליעת מים, ועוד צעד שכדאי לנקוט הוא מקלחת עם מים חמים וסבון לאחר הרחצה או השחייה ובאופן כללי הקפדה על היגיינה נכונה.

איך להגן על עצמנו מפני פטרת ציפורניים?

סוג נוסף של זיהום לא נעים, בלשון המעטה, הוא פטרת ציפורניים. המקום המועד לפורענות מבחינה זו הוא המקלחות בבריכה, ששוררת בהן לחות גבוהה שמהווה סביבה אופטימלית לפטריות. חדירת פטריות לציפורני הרגליים היא לא רק מפגע אסתטי אלא עלולה גם להוביל לשבירתן וכן להתפשטות הבעיה לאיברים אחרים בגוף. אמנם ישנם טיפולים אפקטיביים בפטרת הציפורניים אולם כמו במקרים רבים אחרים, הדרך המומלצת היא לצמצם את הסיכון להתרחשות התופעה – וזאת על-ידי הימנעות מללכת יחפים במקלחות ובאופן כללי בשטח הבריכה.

דלקות עיניים ואוזניים

מחלות שפוקדות בעיקר שחיינים שנמצאים במי הבריכה זמן רב יחסית. על האוזניים, הרגישות מטבען ובפרט האוזן החיצונית, ניתן להגן באמצעות אטמים ייעודיים לשחייה. חשוב להקפיד על חיטוי האטמים בעזרת אלכוהול אחרי כל שהות בבריכה ועוד המלצה היא לייבש את האוזניים עם תרסיס מיוחד לכך. אם כבר מתפתחת דלקת, שנקראת "אוטיטיס אקסטרנה" וגם "אוזן שחיינים", חובה לטפל בה ללא דיחוי (באמצעות אנטיביוטיקה וחומרים אנטי-פטרייתיים).

דלקות עיניים הן תוצאה של תגובה לכלור ובאות לידי ביטוי בתחושת גירוי, יובש ואדמומיות. משקפת איכותית שמתאימה בדיוק למבנה הפנים שלכם מצמצמת במידה ניכרת את הסיכון להיווצרות דלקת שכזו.

כתף שחיינים

באופן כללי שחייה נתפשת, ובצדק, כפעילות גופנית שהסיכון לפציעה במהלכה הוא הנמוך ביותר, אולם ישנה פציעת ספורט אחת שכן עלולה לפגוע בשחיינים והיא דלקת בכתף. הסיבה לדלקת זו, שנקראת "כתף שחיינים" היא הפעלת עומס יתר על הזרועות כתוצאה משחייה בסגנון לא מדויק מספיק. בהתאם מומלץ לכל מי שרוצה להתחיל לשחות על-מנת להבטיח לעצמו גוף בריא (וחטוב) ונפש בריאה לקחת מספר שיעורי שחייה וכך לשלוט היטב בסגנון השחייה המתאים לו ביותר.

בטיחות בבריכות שחייה

עוד המלצה חשובה היא לבלות ולשחות אך ורק בבריכות מקצועיות בעלות רישיון עסק המקפידות על כל כללי הבטיחות שמחייב החוק. בין השאר מפרטות התקנות הרלוונטיות, שנועדו להבטיח את שלום הציבור, את מספר המצילים בכל בריכה בהתאם לגודלה, את חובותיו של כל מציל, את מספרם של מגישי העזרה הראשונה המוסמכים ואת אופן הסמכתם, את ציוד העזרה הראשונה שחובה כי יימצא בבריכה, ועוד.

התעמלות במים
לימוד שחייה למבוגרים
עזרי שחייה למבוגרים

פתרונות אחסון מתקדמים הם צורך חיוני בכל עסק, ולא משנה מהם הפריטים המאוחסנים בו. בחירת מדפי אחסון היא פעולה שלא תמיד מקדישים לה תשומת לב, למרות שהדבר מהווה מרכיב משמעותי בתפעול העסק ותורם רבות גם לרווחיות שלו.

כדאי לזכור שהעלות של כל מ"ר בימינו הינה גבוהה, ואפילו גבוהה מאוד, כמעט בכל רחבי הארץ. בהתאם, על-מנת לנצל במלואו את השטח שמוקדש לאחסון, פתרון מידוף יעיל הוא הכרחי. פתרונות מידוף חכמים חוסכים כסף, ואפילו כסף רב, בדרך נוספת: כשהאחסון יעיל, ניתן לשמור את כל הפריטים שהעסק זקוק להם, וגם לשלוף אותם בעת הצורך, במהירות ובכך לחסוך זמן עבודה שכמובן מתורגם לחיסכון כספי משמעותי.

מדפים למחסן בוחרים קודם כל בהתאם לסוג הפריטים המאוחסנים – אם למשל מדובר בחדר קירור, יש לבחור מדפים עמידים לקור ולקורוזיה, כשמדובר על מדפים לעסק בתחום המזון חובה לבחור אותם כך שהם לא יזהמו את המזון וגם פתרונות מידוף לעסק בתחום התרופות מחויבים לסטריליות גבוהה במיוחד.

עוד מרכיב חשוב בבחירת מדפי אחסון הוא הבטיחות: כל עסק מחויב לעשות הכל לשמור על שלום עובדיו, ולהבטיח את ביטחונם. בפרט כך המצב כשמדובר במדפים גבוהים או כשמונחים עליהם חפצים כבדים. ההיבט של הבטיחות רלוונטי גם לטובת הגנה על הפריטים המאוחסנים, שכמובן עשויים להיות יקרי ערך עד מאוד.

המלצה נוספת היא להעדיף מדפים מודולריים – פתרונות מידוף מודורליים מאפשרים גמישות תפעולית מקסימלית, וגם לכך ישנה תרומה לרווחיות העסק וליכולתו להגיב במהירות לכל שינוי ובכך לצמצם את ההוצאות ולהימנע מעלויות אחסון גבוהות שלא לצורך.

למבחר של מדפים מבית יוליוס הנדסה בע"מ

בשנת 2015 בוצעו בארה"ב קרוב ל-2 מיליון ניתוחים פלסטיים (המספר המדויק אגב הוא 1,912,468), כרבע מיליון יותר מאשר ב-2014 ויותר מפי 2 ביחס ל-1997. גם בארץ המגמה דומה, ויותר ויותר ישראלים בוחרים לעבור הליך כירורגי במטרה לשפר את חזותם החיצונית – אך גם כך עדיין ישנו יחס אמביוולנטי משהו כלפי הרפואה האסתטית. Continue reading

אתם התרגלתם לחיות את חייכם כרגיל, ללא כל הפרעות. מעולם אף לא סבלתם כמעט מבעיה רפואית רצינית, ואף התפלאתם על כך. כל זאת – עד אשר גיליתם יום אחד שאתם סובלים מתופעה של בריחת שתן. אין ספק, שהתופעה הזו לוותה באי נעימות פיזית ונפשית כאחד. אין לאף אחד ספק, כי בריחת שתן היא לא חוויה חיובית במיוחד, ולעתים קרובות היא גם מביכה, בפרט אם היא נעשית במקום ציבורי. אם הדבר קרה באופן חד פעמי, בנסיבות עלומות, אפשר להגיד ניחא. אולם מה קורה במצב שבו אתם רואים כי התופעה חזרה על עצמה עוד פעם ועוד פעם? ברור שבמקרה כזה, אם צריכים פתרון עבור בריחת שתן, ופתרון זה נקרא חיתולים למבוגרים.

Continue reading